Par lapu


Kad mēs sākam mācīties kaut ko jaunu, mēs uzzinām daudz svarīgu lietu. Un jo gudrāki mēs kļūstam un vairāk zinām (un bieži vien papildus uzzinātais jau ir mazāk būtisks), jo vairāk mums senāk uzzinātais sāk šķist tik pašsaprotams, ka nav pat jāskaidro.

Tāpēc man, sākot aizrauties ar fotogrāfiju kaut kad ap 2008. gadu, šķita noderīgi nesen uzzināto par fotogrāfēšanu saglabāt, kamēr tas nav aizmirsies vai “iegūlies asinīs”, ar domu, ka noderēs pašam un varbūt arī kādam citam, kurš nesen sācis aizrauties ar fotogrāfēšanu.

Šeit tad pamazām taps neliela rakstu kopa par lietām, kuras noder  saprast, kad grib sākt fotografēt. Orientācija ir uz digitālo fotografēšanu un uz pārejas (bridge) un spoguļkamerām (DSLR), jo tajās ir ievērojami lielāka iespēja pielāgot fotografēšanas veidus. Fotografējot  ar “ziepjutrauki”, protams,  notiek pa lielam viss tas pats, kas ar citām kamerām, taču bieži varam vien saprast, kāpēc rezultāts mūs neapmierina, bet ievērojami mazāk varam to pielabot.

Uzreiz pasaku, ka daudzas no šīm lietām es neaprakstu precīzi tajā, kāpēc viņas ir tādas kā ir. Līdzīgi kā skolēniem fizikā rāda atomu modeli, kur elektroni riņķo kā tādas mazas planētiņas ap kodolu, tā arī šeit lietas ir aprakstītas vienkāršoti, koncentrējoties uz praktisko jēgu un izmantojamību. Pēc tam, kad ir apgūti šie pamati, interesentiem noteikti ieteiktu arī izlasīt, kāpēc tas, ko esmu aprakstījis nebūt nav patiesība, bet tikai (cerams noderīgs) tuvinājums.

Katrai no sadaļām būtiskajām lietām nosaukumi ir minēti arī angliski, lai varētu pats sameklēt citur precīzāku tehnisko informāciju.

Tā kā esmu apguvis fotolietas patstāvīgi un uz doto brīdi praktiski bez teorijas lasīšanas (ko gan plānoju darīt), ļoti pat domāju, ka fotospeciālistiem varētu būt iebildumi pret daudz ko šeit rakstīto — priecāšos par kļūdu labojumiem, komentāriem, jautājumiem.

Piektdienis

Visas šīs mājaslapas saturam, atskaitot, kur norādīts savādāk, ir noteikta Creative Commons by-nc licence:
Creative Commons License
[Īsumā: jūs drīkstat pārpublicēt jebkuru šai vietnē atrodamo tekstu pilnībā vai pa daļām, kamēr vien (1) pie citējamā teksta ir norāde uz oriģinālu (URL), un (2) jūs nepelnat ar to naudu.]
All of the content in this website, unless otherwise specified, is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 Unported License.

3 responses to “Par lapu

  1. Atbalsojums: Plaģiāts kā atzinības izpausme | Melnā kaste: iesācēja padomi fotogrāfēšanā

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s