Atbildes uz meklēto (2013/marts)


Pārskatot Melnās kastes statistiku, varu redzēt arī, ko gūglējot, cilvēki ir šeit nonākuši. Ja reiz ir nonākuši, tad varētu cerēt, ka atraduši, ko meklē, bet ne vienmēr tas tā ir. Tādēļ es nospriedu ik pa brīdim uztaisīt tādus kā izvilkumus no jautājumiem, cenšoties atbildēt uz tiem, kuri, cik zinu, citur manos rakstos nav atbildēti.

Martā tāds jautājums bija:

  • ko nozīmē objektīviem dc
Image

Objektīvu “attēla aplis”

Pieņemu, ka runa ir par Sigma markas objektīviem. Tiem “DC” apzīmē modeļus, kas domāti nevis pilnkadra, bet APS-C sensora izmēra spoguļkamerām — respektīvi, Canon visiem modeļiem, atskaitot 5D, Nikon līdzīgi. DC objektīvi var būt fiziski mazāki un vieglāki, taču uzmontējot šādu objektīvu uz pilnkadra SLR, objektīva veidotais attēls nepārklās visu sensoru un bildei gar malām būs melns “ierāmējums” jeb vinjetes.

Lielisks attēls šim atrodams arī vispārīgi rekomendējamajā bobatkins.com weblapā, no kuras arī ņemts skaidrojošais attēls. Kā var redzēt, rozā taisnstūris un rozā aplis ir attēla aplis (image circle) APS-C sensoram un DC objektīvam, savukārt zilais taisnstūris ir pilnkadra DSLR sensors un lielais zilais aplis — “normāla” objektīva attēla aplis. Liekot “rozā” objektīvu uz “zilā” sensora, visa rozīgi neiekrāsotā “zilā” sensora bildes daļa būs melna.

Jāpiezīmē, ka ne tikai Sigma, bet arī citi ražotāji mēdz veidot APS-C objektīvus, tāpēc der noskaidrot attiecīgā ražotāja saīsinājumus, pirms objektīvu iegādāties. Papildus, Canon lietotājiem jāņem vērā, ka Canon EF-S objektīvi — kas, tāpat kā Sigmas DC objektīvi, domāti APS-C sensora izmēra SLRiem, — var, atkarībā no konkrētā objektīva un kameras modeļa nemaz vispār nelīst virsū dažiem DSLRiem, kas atbalsta tikai EF objektīvus (5D un arī 1D, kas gan nav pilnkadra, bet APS-H izmēra. Man patlaban nav informācijas par to, vai Sigma DC objektīvus drīkst montēt uz 5D/1D):

Canon designers have taken steps to ensure it is physically impossible to mount EF-S lenses on EF-only cameras. This is because the increased proximity of the lens to the sensor means that on full-frame sensor or 35mm film EF cameras the lens itself would obstruct the mirror’s movement and cause damage to the lens and/or camera. // Wikipedia

Advertisements

Komentēt

Filed under Bez tēmas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s