Jaunā zibspuldze


Nissin Di 622

Viesojoties Londonā, neizturēju un nopirku pilnvērtīgu zibspuldzi:  Nissin Speedlite Di622.  Lai arī vietējos fotoforumos profesionālie fotogrāfi brīdina, ka zibspuldzi (atšķirībā no objektīva) gan vajagot pirkt tā paša ražotāja, kas taisījis fotokameru, secināju, ka par divreiz lētāku cenu tomēr drīzāk noriskēšu ar tomēr arī japāņu darinājumu. Galu galā, ar fotogrāfijām naudu nepelnu, līdz ar to, ja nu kaut kas nobruks kādas fotosesijas laikā, nebūs tik traki.

Canon Speedlite 270 EX

Izmēģināju un pagaidām varu tikai teikt to labāko. Sākot fotogrāfēt ar spoguļkameru, man bija tikai iebūvētā zibspuldze (kāpēc tās ir salīdzinoši sliktas, jau uzskaitīju iekš “Kādu fotoaparātu pirkt?“). Diezgan ātri sapratu, ka vajag tomēr ārēju zibspuldzi un izšķīros nopirkt tajā brīdi tikko svaigi iznākušo Canon SpeedLite 270EX.  Kas ir ļoti jauka, kompakta un ērta zibspuldze, taču tās būtiskākais trūkums ir tas, ka to var grozīt tikai uz augšu, bet ne uz sāniem. Kas savukārt nozīmē, ka nevar pilnvērtīgi izmantot vienu no ārējās zibspuldzes pamatplusiem (salīdzinājumā ar iebūvēto)  — bildējot, vērst zibspuldzi pret griestiem vai sienu, lai gaisma sanāktu izkliedētāka un apgaismojums vienmērīgāks (t.s. bounce flash).  Tas ir, darīt to, protams ar 270EX var, taču pagriezt pret griestiem šo zibspuldzi var, tikai turot fotoaparātu “nesagāztā” veidā. Tikko es vēlos nobildēt kaut ko vertikālā orientācijā, zibspuldzi var “bouncēt” tikai pret sienu.

Ka tā būs, protams,  zināju jau pirms 270EX pirkšanas, taču nebiju sapratis, cik tas ikdienā būs ierobežojoši, atceroties, ka zibspuldze bildējot iekštelpās ir vajadzīga teju vienmēr. Ņemot vērā zibspuldžu cenas, atklāti sakot, toreiz tomēr nožagojos. Spriediet paši, Latvijā oficiāli veikalā šis pats Canon Speedlite 270EX modelis maksā Ls 120.  Lētākā “pilnvērtīgā” Canon zibspuldze Speedlite 430EX jau maksā gandrīz Ls 200(!).

Savukārt jauns Nissin ar tādu pašu jaudu un pamatfunkcijām kā Canon 430EX, Anglijā fotoveikalā maksā tikai tos pašus £120. Palasot webā dažādas atsauksmes un norādes, sapratu, ka Canon modelis būtu ar papildu funkcionalitāti, kas atkal jau varētu būt vajadzīga profesionālim, taču man iesākumam Nissin der pilnībā. Tas saprot manas Canon 1000D TTL gaismas mērīšanas metodi, bet tam var arī pieregulēt jaudu manuāli, tas grozās gan uz augšu (un arī atpakaļ), gan uz sāniem, tam ir pacentušies ielikt gan iebūvētu izkliedētāju, gan atstarotāju, gan arī nokomplektēt ar ārējo “pēdu” un to var izmantot kā bezvadu papildzibspuldzi (slave flash). Tā uzlādes cikls ar svaigām baterijām ir 0,2s un līdz ar to ļaujas izmantoties bilžu sērijām līdz pat 6 kadriem sekundē.

Patlaban izskatās, ka vienīgais, par ko, iespējams, būtu jāuztraucas arī iesācējam attiecībā uz šādiem “neražotāja” piedāvājumiem ir savietojamība ar jaunākiem fotokameru modeļiem. Piemēram, šim pašam Nissin modelim ir norāde, ka tas ir savietojams ar jaunāko Canon 60D fotokameru tikai tad, ja tam atjaunina “iešūto” programmatūru (firmware update). Ko veic par maksu, lietojot speciālu adapteri, lokālais zibspuldžu izplatītājs. Ups. Vai tad Latvijā Nissin-am tāds vispār ir?

Komentēt

Filed under Bez tēmas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s