Canon 60D – beidzot ar atlokāmu LCD ekrānu


Pavisam nesen Canon ir laidis klajā savu jaunāko pusprofesionālo DSLR: Canon EOS 60D.  Canon modeļu nosaukumi tiek veidoti, spēcīgākajām profesionālajam kamerām izmantojot vienu ciparu (1D, 5D) , nedaudz zemāka līmeņa kamerām divus (50D, 60D), vēl zemāka līmeņa kamerām trīs (400D, 550D) un paša sākumlīmeņa kamerām – četrus (patlaban tāda ir tikai viena: Canon 1000D). Tiesa gan, ASV un Japānā nomenklatūra atšķiras un tiek izmantoti tādi nosaukumi kā Digital Rebel un Kiss.

Kā viena no interesantajām lietām ir tā, ka šī ir pirmā Canon EOS kamera ar atlokāmu LCD ekrānu (flip-out LCD, saukts arī par articulated LCD). Kā jau rakstīju ierakstā “Kuru spoguļkameru pirkt“, man tā šķiet lieliska un noderīga lieta.

No citiem jauninājumiem, salīdzinot ar iepriekšējo modeli 50D, var minēt citu korpusa materiālu (polikarbonāta sveķi ar stiklašķiedru uz alumīnija karkasa) pretstatā vecā modeļa magnēzija sakausējumam. Izskatās, ka šī ir viena lieta, kas varētu nepatikt, taču iespējams to varētu kompensēt labākas izšķirtspējas un aspekta (3:2 pretstatā vecajam 4:3) LCD ekrāns, kurš, kā jau minēju ir arī atlokāms, kā arī lielāka sensora izšķirtspēja (19mpix pret 15.5), HD video uzņemšanas iespēja un daži citi uzlabojumi attiecībā pret 50D.

Sīkāku info var skatīt, piemēram, Digital Photography Review saitā.

Advertisements

3 komentāri

Filed under Bez tēmas

3 responses to “Canon 60D – beidzot ar atlokāmu LCD ekrānu

 1. hex

  19Mpix es nu nekādīgi nevarētu nosaukt par plusu, dīzāk tas ir mīnuss. Pluss būtu, ja APS-C kamerām pikseļu skaits būtu ne lielāks par 10…12M.

  • Piektdienis

   Jā, varētu piekrist, cik saprotu, tad fotogrāfi runā pat, ka pietiktu ar 8mpix. Bet nu salīdzinājumā ar 50D mpix skaits ir palielināts — baidos, ka daudzi to vērtēs pozitīvi.

 2. hex

  tas tāpēc, ka spoguļkameru pasaulē ienāk arvien vairāk diletantu, kas bilžu kvalitāti mēra megapikseļos. Nožēlojami, ka ražotāji kā mērkaķi skrien to diletantu pavadā… protams, ja viens ražotājs to izdara, tad citiem neatliek kā darīt to pašu, jo savādāk sāks zaudēt tirgu… vienīgi spēcīgie ražotāji varēja piedāvāt modeļus ar 2 dažādām matricām – piemēram šo pašu 60D ar 20Mpix kā arī ar 10 vai 8Mpix. Man šobrīd ir 8Mpix un pilnīgi pietiek.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s